-
Greek Roots
Παραδοσιακά χωράφια
-
Αγάπη για ποιότητα
Έξτρα παρθένο ελαιόλαδο
-
Εμπειρία
Ελαιόδεντρα 150 ετών
ελαιόδεντρων.
Η επιχείρησή μας Iatridis Estate καλλιεργεί και παράγει δύο κατηγορίες εξαιρετικού παρθένου ελαιόλαδου, σε Premium και Classic σειρά. Η Premium σειρά αποτελείται από τις ποικιλίες Μανάκι και Κορονέικο και είναι limited edition. Γίνεται πρώιμη συγκομιδή της ελιάς τον Σεπτέμβριο έως Οκτώβριο και αφού συλλεχθεί ο καρπός μεταφέρεται μέσα σε λίγες ώρες στο ιδιόκτητο ελαιοτριβείο μας, όπου εκεί γίνεται η εξαγωγή του ελαιολάδου με κρύα έκθλιψη και εμφιαλώνεται σε συσκευασίες των 500 ml.
Η Classic σειρά είναι ποικιλία Μανάκι και η συγκομιδή του καρπού γίνεται μέχρι τέλος Δεκεμβρίου. Μετά τη συγκομιδή, ο καρπός συλλέγεται και μεταφέρεται στο ελαιοτριβείο μας και με τον ίδιο τρόπο γίνεται η έκθλιψη του λαδιού και συσκευάζεται σε συσκευασία των 750ml και ασκό των 5lt.
![](/templates/yootheme/cache/93/20210828-DSC_0328-938a6780.jpeg)
Κορωνέϊκο
![](/templates/yootheme/cache/29/20210828-DSC_0329-296ca315.jpeg)
Μανάκι
Προϊόντα
για τα προϊόντα μας.